Choroby serca, zwłaszcza te nieleczone, stanowią bardzo duże ryzyko dla zdrowia każdego z naszych pacjentów, niezależnie od wieku. Właśnie dlatego należy przyłożyć szczególną uwagę nie tylko do leczenia już potwierdzonych dolegliwości, ale przede wszystkim — do poprawnej diagnostyki. Dzięki wykorzystywanym przez gabinet Novodent rozwiązaniom jesteśmy w stanie zapewnić naszym pacjentom skuteczne rozpoznanie chorób na tle kardiologicznym.

Diagnostyka kardiologiczna

Konsultacja kardiologiczna i internistyczna

Konsultacja kardiologiczna i internistyczna to najbardziej podstawowa metoda diagnostyki występowania chorób układu krwionośnego, krążenia i sercowo-naczyniowego. Jest ona bardzo prosta w wykonaniu. W trakcie wizyty w gabinecie Novodent kardiolog zbierze wszystkie niezbędne informacje, mogące wzbudzić podejrzenia zaburzeń pracy serca oraz przeanalizuje dotychczas wykonane badania (obrazowe), laboratoryjne.

Na potrzeby naszych Pacjentów, podczas konsultacji przeprowadzamy także kontrolę stymulatorów, kardiowerterów, defibrylatorów, jak i układów resynchronizujących pracę serca z firm BIOTRONIK, MEDTRONIC, VITATRON. Odpowiadamy także na wszystkie pytania dotyczące złego samopoczucia pacjentów. Po konsultacji Pacjent uzyskuje szczegółową diagnozę i ewentualne skierowanie na dalsze badania. Zaletą konsultacji kardiologicznej i internistycznej jest możliwość uzyskania szybkiej i rzetelnej informacji na temat własnego stanu zdrowia.

EKG

W ramach leczenia kardiologicznego wykonujemy diagnozę z pomocą EKG. Dzięki temu można w łatwy sposób zaobserwować sposób pracy serca. Całe badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne. Pacjent znajduje się w pozycji leżącej, a na jego ciele zostaje umieszczone 10 elektrod. Działanie to umożliwia lekarzowi ocenę i analizę pracy serca i wczesne zdiagnozowanie zawału serca, zaburzeń rytmu pracy serca. Badanie EKG jest nieszkodliwe dla serca – w razie potrzeby Pacjent może powtarzać je wielokrotnie.

Holtery

Holtery EKG

W gabinecie Novodent stosujemy również tzw. Holtery, czyli innymi słowami monitorowanie EKG metodą Holtera. W porównaniu do tradycyjnego EKG badanie nie trwa kilkunastu sekund a całą dobę. Dzięki temu praca serca pacjenta rejestrowana jest w każdym stanie, a nie tylko w spoczynku. Daje to szansę na to na szerszą analizę pracy serca. Holter EKG może być wykonywany u każdego pacjenta niezależnie od wieku.

Zaletą EKG metodą Holtera jest możliwość wykrycia arytmii serca, niemożliwych do wykrycia z pomocą tradycyjnego EKG. Mamy możliwość założenia rejestratora na 48 godzin, a nawet do 7 dni (zalecane np. pacjentom po udarze mózgu w celu aktywnego poszukiwania migotania przedsionków czy w diagnostyce omdleń).

Holtery ciśnieniowe

Holtery ciśnieniowe to niezwykle skuteczna alternatywa dla tradycyjnego badania ciśnienia krwi. Dzięki niemu możliwe jest przeanalizowanie ciśnienia tętniczego krwi przy naturalnym trybie życia pacjenta. Podobnie jak holter EKG, powinno trwać ono co najmniej dobę — zapewni to najbardziej rzetelne i wartościowe rezultaty.

Dzięki holterom ciśnieniowym można uzyskać informacje, które umożliwiają precyzyjne określenie rodzaju przyjmowanego leku i optymalnych pór jego przyjmowania, co pozytywnie wpływa na skuteczność leczenia oraz pozwala wykluczyć tzw. nadciśnienie białego fartucha.

Przy obu badaniach należy bezwarunkowo trzymać się wszystkich zaleceń przekazywanych przez kardiologa. Oba holtery — zarówno EKG, jak i ciśnieniowy to niezwykle skuteczne i niewymagające przygotowania ze strony Pacjenta rozwiązania, z których korzystamy w Novodent!
Dla szczególnych potrzeb korzystamy z holtera 12- odprowadzeniowego, który daje nam możliwość dokładniejszej diagnostyki rodzaju arytmii oraz niedokrwienia mięśnia sercowego.

 

W Novodent leczymy pacjentów kardiologicznych a w szczególności:

  • z chorobą wieńcową
  • po przebytym zawale serca, udarze mózgu
  • po operacjach kardiologicznych
  • po wszczepieniu by- pass-ów, implantów, zastawek , rozruszników stymulatorów-serca, kardiowerterów, defibrylatorów, układów resynchronizujących (CRT, CRT-D)

 

Zaufali nam

Umów wizytę