W Novodent zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest właściwe potraktowanie młodego Pacjenta i zbudowanie wokół niego przyjaznej atmosfery i komfortu. Dzięki temu wizyta u stomatologa nie kojarzy się dzieciom wyłącznie ze strachem, a wręcz przeciwnie — czują one życzliwość i zrozumienie ze strony naszego stomatologa! Pokażcie swoim dzieciom, że Wy — rodzice — także jesteście odważni i potraficie zaufać swojemu lekarzowi.

Wizyta adaptacyjna

Wizyta adaptacyjna ma za zadanie oswajanie najmłodszych pacjentów ze stomatologią i pozbycie się strachu związanego z potencjalną wizytą w gabinecie w przyszłości. Podczas wizyty pokazujemy Pacjentom wykorzystywany sprzęt, a zwieńczeniem wizyty adaptacyjnej jest nagroda, którą Pacjent może sam sobie wybrać. Pokazujemy dzieciom, że dentysta stale dba o przyjazną i komfortową atmosferę, dzięki czemu młody pacjent na własne oczy może dostrzec, że nie ma czego się obawiać! Co najlepsze, aby taka wizyta miała miejsce, wcale nie trzeba umawiać się na konkretny zabieg!

Leczenie zębów mlecznych

Leczenie zębów mlecznych to nasza specjalizacja. Zniszczonych przez choroby zębów mlecznych nie należy przedwcześnie usuwać — zajmij się ich leczeniem!!! Poprzez wykonywane w Novodent zabiegi staramy się, aby możliwe było pozostawienie zębów mlecznych w jamie ustnej przez możliwie najdłuższy czas! Każdy przypadek traktujemy indywidualnie, traktując dzieci z wyrozumiałością. Dzięki temu nasze leczenie jest tak skuteczne!

Dlaczego warto leczyć zęby mleczne?

Zęby mleczne pomimo tego, że prędzej czy później wypadną z jamy ustnej, powinny być bezwzględnie leczone. Zaniedbania i przedwczesne wypadnięcie zębów może mieć bardzo poważne konsekwencje przy pojawieniu się zębów stałych. Dla przykładu próchnica zęba mlecznego może bardzo łatwo przenieść się na zawiązki rozwijających się zębów. Co więcej, zbyt szybka utrata „mleczaków” prowadzi do rozwoju wad na tle ortodontycznym!

Lakowanie

Lakowanie umożliwia zapobieganie powstawania próchnicy, poprzez pokrycie specjalnym preparatem drobnych i trudno dostępnych bruzd obecnych zwłaszcza na stałych zębach trzonowych. Stomatolog dziecięcy pokrywa szkliwo tych zębów środkiem z fluorem lub bez niego — w zależności od potrzeby, dzięki czemu powstawanie próchnicy jest znacznie utrudnione. Lakowanie jest całkowicie bezbolesnym i nieinwazyjnym zabiegiem!

Lakierowanie

Lakierowanie polega na pokryciu zębów lakierem bogatym w wysoką zawartość fluoru. Dzięki temu zęby są wzmocnione przez jony fluorkowe a szkliwo remineralizowane. Istotną zaletą lakierowania jest to, że można je zastosować zarówno na zębach stałych, jak i zębach mlecznych. W związku z tym, że w Novodent dysponujemy różnymi rodzajami lakierów, jesteśmy w stanie dobrać je indywidualnie do Pacjentów.

ICON

ICON to nowoczesna metoda leczenia początkowych zmian próchnicowych, które przejawiają się białymi plamkami na powierzchni zęba. Jest to metoda szczególnie rekomendowana w przypadku występowania próchnicy międzyzębowej i na powierzchniach zewnętrznych w strefie estetycznej. ICON, poprzez infiltrację próchnicy, umożliwia nieinwazyjne leczenie próchnicy w początkowym etapie jej rozwoju. Przeciwdziałanie próchnicy z wykorzystaniem ICON umożliwia uniknięcie borowania zęba — co jest szczególnie ważne w stomatologii dziecięcej, bo dzięki temu dziecko może uniknąć stresu związanego z leczeniem zachowawczym.

Zaufali nam

Umów wizytę