Periodontologia w Novodent skupia się na leczeniu wszelkich dolegliwości związanych z przyzębiem, czyli tkankami odpowiedzialnymi za utrzymanie zębów w odpowiedniej pozycji. Każda wizyta periodontologiczna w Novodent, poprzedzona jest dokładną analizą warunków panujących w jamie ustnej. To na podstawie tej analizy możliwe jest stworzenie indywidualnego planu leczenia, dostosowanego do potrzeb i aktualnego stanu zdrowia Pacjenta. Nie bój się wizyty w gabinecie Novodent — to tutaj rozwiązujemy wszystkie problemy z Twoim przyzębiem!

Choroby przyzębia

Choroby przyzębia, z jakimi walczymy na wizytach periodontologicznych w Novodent to przede wszystkim:

– Paradontoza
– Zapalenie dziąseł

Paradontoza (nazywana także zapaleniem przyzębia) to zdecydowanie najbardziej powszechna choroba tkanek przyzębia. Pacjenci zauważają wtedy to, że mimo regularnej higieny jamy ustnej niezmiennie utrzymuje się obrzęk dziąseł i nieświeży oddech. Głównym winowajcą takiego stanu rzeczy jest nagromadzony kamień nazębny!

W takim momencie należy niezwłocznie umówić się na konsultację stanu zębów, ze szczególnym skupieniem na przyzębiu. Zapalenie przyzębia jest niezwykle niebezpieczne dla uzębienia, gdyż w skrajnych przypadkach może doprowadzić ono nawet do wypadnięcia zębów. To właśnie dlatego, tak ważne jest, aby nie dopuścić do tego rozwoju.

Zapalenie dziąseł spowodowane jest przez nagromadzenie bakterii wzdłuż linii dziąseł. Jeżeli Pacjent nie dopilnuje higieny, bakterie te doprowadzą do powstania stanu zapalnego. Objawia się ono krwawieniem z okolic dziąseł oraz ich wyraźnego obrzęku.

W gabinecie stomatologicznym Novodent zdajemy sobie sprawę z tego, jak groźne dla zdrowia pacjenta mogą być choroby przyzębia. Bazując na naszym doświadczeniu i wiedzy, jesteśmy pewni, że możemy zażegnać każde niebezpieczeństwo czyhające w jamie ustnej Pacjenta! Lekceważenie jakichkolwiek objawów może mieć tragiczne w skutkach rezultaty. Regularny przegląd uzębienia pozwala na wychwycenie każdych zmian na uzębieniu Pacjenta i szybkie wyeliminowanie czynników mogących zagrozić zdrowiu!

Zabiegi periodontologiczne stosowane w Novodent

Aby przywrócić zdrowie jamie ustnej Pacjenta, w Novodent oferujemy szeroką ofertę zabiegów periodontologicznych umożliwiających przywrócenie zębom idealnej kondycji. Poza tym dbamy o to, aby uśmiech Pacjenta prezentował się zjawiskowo!

– Profesjonalne oczyszczanie zębów z kamienia nazębnego
– Kiretaż zamknięty i otwarty

– Plastyka dziąsła i wyrostka zębodołowego
– Wykonywanie wszczepów kostnych
– Sterowana regeneracja kości
– Root Planing
– Profesjonalne przygotowanie szkliwa, tak, by płytka nazębna się nie przyklejała

Zaufali nam

Umów wizytę