Chirurgia stomatologiczna to niezwykle ważna dziedzina stomatologii, skupiająca się na operacyjnym leczeniu jamy ustnej. Jej wykorzystanie pozwala także na to, aby przygotować jamę ustną Pacjenta na podjęcie dalszych działań takich jak ewentualne wszczepienie implantu. Każdy zabieg poprzedza przygotowanie do leczenia, poprzez wywiad z Pacjentem oraz szereg badań radiologicznych. Dzięki temu każdy proces leczenia stworzony jest pod indywidualne potrzeby i warunki panujące w jamie ustnej Pacjenta.

Zakres świadczonych usług

Zabiegi chirurgii stomatologicznej, jakie realizujemy w starogardzkim gabinecie Novodent to:

– Ekstrakcja zębów (potocznie nazywana wyrywaniem czy usunięciem zęba)
– Ekstrakcje zębów ósmych tzw. zębów mądrości
– Ekstrakcje zębów zatrzymanych
– Podniesienie dna zatoki szczękowej
– Szycie zatoki szczękowej
– Usuwanie korzeni zębów
– Usuwanie torbieli
– Podcinanie wędzidełka języka

Regularne poddawanie się kontroli stanu uzębienia umożliwia zmniejszenie prawdopodobieństwa wykonywania zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej.

Dlaczego chirurgia stomatologiczna jest pomocna dla zdrowia pacjenta?

Chirurgia stomatologiczna to rozwiązanie, które wykorzystywane jest w momencie, gdy stomatologia zachowawcza nie jest w stanie przywrócić jamy ustnej pacjenta do właściwego stanu zdrowia. Przykładowo, dzięki usunięciu niewłaściwie położonych „zębów mądrości”, Pacjent może uniknąć ewentualnych problemów na tle ortodontycznym. W obecnych czasach zabieg z zakresu chirurgii stomatologiczna stawia na pozostawienie jak największej ilości zdrowych tkanek jamy ustnej, wraz z usunięciem źródła problemów w jamie ustnej.

Czy leczenie chirurgiczne jest bolesne?

Inwazyjne leczenie wykorzystywane w chirurgii stomatologicznej może wydawać się bardzo bolesnym zabiegiem, jednak nie jest to prawda. Czas, w którym pacjent musiał cierpieć, zasiadając w fotelu stomatologicznym, jest już dawno za nami.

Dokładamy wszelkich starań, aby w naszej klinice Pacjent czuł się komfortowo, stąd też zabiegi chirurgiczne wykonywane są wyłącznie w znieczuleniu.
Dzięki temu Pacjent nie odczuwa bólu, a lekarz może wykonywać swoje działania bez jakichkolwiek komplikacji.

Aby jednak ewentualne komplikacje po wykonaniu zabiegu nie wpłynęły negatywnie na samopoczucie pacjenta, każdy z nich otrzyma zestaw pomocnych zaleceń, umożliwiających przejście rekonwalescencji w maksymalnie przyjazny i efektywny sposób. Dzięki temu Pacjent otrzymuje szansę na maksymalnie szybki powrót do zdrowia i możliwości wykonywania codziennych czynności. Efekt leczenia pozostaje jednak ten sam — nasi Pacjenci opuszczają gabinet Novodent ze zdrowym uzębieniem i jamą ustną!

Zaufali nam

Umów wizytę