Nic nie zastąpi brakującego korzenia zęba jak implant zęba! Implant zęba pozwala nam na zbudowanie podstawy pod dalszą odbudowę protetyczną w jamie ustnej. Takie uzupełnienie braku w uzębieniu odgrywa niezwykle ważną rolę w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej i przywróceniu możliwości poprawnego rozgryzania i żucia pokarmów. Nie zapominajmy także o tym, jak duży dyskomfort powodują braki w uzębieniu! Implanty w Novodent mogą zażegnać ten problem i przywrócić pełną funkcjonalność jamy ustnej. Ciężko o lepsze rozwiązanie!

Czym są implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne to pewnego rodzaju śruby, które wszczepiane są bezpośrednio w kość szczęki lub żuchwy. Dzięki temu są one stabilne i w dużym stopniu mogą one uzyskać podobną odporność jak naturalny korzeń. Aby jednak uniknąć komplikacji zdrowotnych, implanty wykorzystywane w Novodent, zgodnie z zaleceniami wykonywane są z tytanu. Dzięki temu mamy pewność, że implant spełni swoją funkcję w nienaganny sposób i stanowić będzie część budowy naszej jamy ustnej.

Czym grozi powstanie braków zębowych?

Braki zębowe wbrew pozorom są groźniejsze, niż mogłoby się wydawać. Już po wypadnięciu zęba w wyniku nieszczęśliwego wypadku czy też w wyniku jego ekstrakcji rozpoczyna się niezwykle groźny proces zaniku kości. Implanty hamują zanik kości (resorpcję) i uniemożliwiają powstanie uszkodzeń pozostałych zębów w jamie ustnej.

Brak zęba w jamie ustnej ma także inne bardzo poważne konsekwencje, do których zaliczamy przede wszystkim zaburzenie rysów twarzy oraz przesuwanie się innych zębów ! Nie czekajcie na cud — umówcie się na konsultację implantologiczną.

To właśnie implant sprawia, że dalsza odbudowa brakującego zęba jest tak bezpieczna i przede wszystkim — możliwa! To na nim opieramy koronę protetyczną, most protetyczny.

Jak wygląda proces implantacji?

Proces implantacji w Novodent rozpoczyna się od zbadania warunków panujących w jamie ustnej Pacjenta, dzięki którym stomatolog może zakwalifikować go do leczenia implantologicznego. Poza wywiadem wykonamy także skany wewnątrzustne, umożliwiające zbadanie warunków panujące wewnątrz jamy ustnej. Sam proces implantacji, czyli “otwarcia”  dziąsła, wywiercenia otworu i wprowadzenia implantu jest całkowicie bezbolesny, gdyż realizujemy go w znieczuleniu miejscowym.

Po zabiegu Pacjent otrzymuje zestaw zaleceń umożliwiający mu łatwą rekonwalescencję i pełny powrót do zdrowia. Jeżeli Pacjent będzie dbał o implant oraz jego ogólny stan zdrowia nie ulegnie pogorszeniu, to może on z powodzeniem starczyć na całe życie!

Pierwszym etapem leczenia implantologicznego jest planowanie procesu leczenia. Aby opracować plan działania niezbędne jest wykonanie skanów wewnątrzustnych, które umożliwiają zbadanie warunków panujących wewnątrz jamy ustnej. Dodatkowo wykonywane jest zdjęcie pantomograficzne, które obrazuje m.in. struktury kostne i ich jakość. Często również potrzebne jest wykonanie tomografii miejsca implantowanego. 

Na podstawie uzyskanych informacji opracowywany jest plan leczenia, który w niektórych przypadkach — szczególnie w sytuacji, gdy Pacjent zmagał się z długotrwałym ubytkiem — może zostać rozszerzony o zabieg odbudowy kości. Szczegółowe badania gwarantują wysoką skuteczność działań specjalistów Novodent.

Zabieg implantacji polega na “otwarciu” dziąsła, wywierceniu otworu — miejsca na implant, a następnie wprowadzeniu implantu. Dbamy o komfort naszych Pacjentów — przed zabiegiem aplikujemy znieczulenie miejscowe, dzięki czemu cały proces jest dla Pacjenta bezbolesny. 

Novodent stosuje nowoczesne implanty zębowe, które doskonale łączą się z kością Pacjenta. Dzięki temu efekt jest długotrwały — jeden implant może służyć Pacjentowi nawet do końca życia.

FAQ — najczęściej zadawane pytania:

Czy implanty są bezpieczne?
Implanty zębowe to rozwiązanie, które jest wytwarzane z biozgodnych materiałów — z tytanu oraz tlenku cyrkonu. Wspomniane materiały są dla organizmu całkowicie obojętne — tytan i cyrkon nie mają wpływu na zdrowie Pacjenta, a dodatkowo proces ich łączenia z kością Pacjenta w większości przypadków przebiega wzorowo. Implantologia w obecnych czasach to jedna z najlepiej rozwiniętych dziedzin stomatologii. Odpowiednia diagnostyka i dobry plan leczenia gwarantują wysoką skuteczność zabiegu i znikome ryzyko powikłań.

Czy implanty sprawdzają się tylko w przypadku pojedynczych ubytków?
Implanty mogą być stosowane w przypadku pojedynczych ubytków, jednak w przypadku bardziej rozległych ubytków — na przykład obejmujących cały łuk zębowy (bezzębie całkowite) — można zastosować połączenie implantów i protezy zębowej. Takie rozwiązanie wymaga wszczepienia jedynie dwóch lub czterech implantów, na których mocowana jest proteza. Zastosowanie protezy zmniejsza całkowite koszty leczenia, a implanty zapewniają protezie dobrą stabilizację — dzięki implantom nie zachodzi ryzyko m.in. wypadnięcia protezy z jamy ustnej.

Jakie są przeciwwskazania przy stosowaniu implantów?
Implanty zębowe to skuteczne i uniwersalne rozwiązanie, jednak nie każdy może z niego skorzystać. Czasowym czynnikiem uniemożliwiającym przeprowadzenie leczenia implantologicznego jest wiek Pacjenta — Pacjenci, u których rozwój kostny nadal trwa (najczęściej do około 18 roku życia), muszą odczekać, aż proces ten zostanie zakończony. Przeszkodą w leczeniu implantologicznym mogą być także choroby krwi, choroby psychiczne, zaawansowane lub nieleczone choroby przyzębia. Pełną listę przeciwwskazań Pacjent uzyska w trakcie wizyty konsultacyjnej.

Na jak długo wystarczą implanty?
Implanty nie mają określonego terminu przydatności. Nie ma przeciwwskazań ku temu, aby implanty służyły Pacjentowi przez całe życie — pod warunkiem, że Pacjent będzie dbać o higienę jamy ustnej, a same implanty nie będą przeciążane. Dzięki prawidłowej higienie jamy ustnej Pacjent zapobiega rozwojowi chorób, które mogłyby powodować stany zapalne prowadzące do zaniku kości, a w efekcie — utraty implantu. Na trwałość implantu wpływ ma także ogólny stan zdrowia Pacjenta i regularność w odbywaniu wizyt kontrolnych.

Zaufali nam

Umów wizytę