Ortodoncja jest dla wielu z pacjentów jedyną drogą do osiągnięcia odpowiedniego zgryzu, wolnego od wszelkich nieprawidłowości w ustawieniu zębów. Spośród dostępnych rozwiązań, można zauważyć szczególnie wysokie zainteresowanie nowoczesnym aparatem Clear Aligner. Jego popularność nie wzięła się znikąd, a jest jedynie efektem niecodziennego wyglądu aparatu oraz niezwykłego komfortu jego używania.

Czym jest aparat Clear Aligner?

Aparaty Clear Aligner znacznie różnią się od tradycyjnych konstrukcji z zamkami i łukami. Czym więc jest Clear Aligner? Otóż jest to zestaw przezroczystych nakładek o zróżnicowanej twardości, wykonanych z materiału termoformowalnego. Dzielą się one na trzy rodzaje.

Clear Aligner to idealne wyjście w momencie, gdy Pacjent nie zdecyduje się na tradycyjny aparat ortodontyczny, a stopień wady zgryzu pozwala na wykorzystanie tego nowoczesnego rozwiązania.

Zalety i wskazania do leczenia nakładkami Clear Aligner

Dlaczego warto wziąć pod uwagę leczenie przy pomocy rozwiązania, jakim jest aparat Clear Aligner? Otóż ma ono kilka niezwykle ważnych dla pacjenta mocnych stron, do których należy przede wszystkim niezwykła estetyka Clear Aligner. Jest on całkowicie przezroczysty, co sprawia, że jego zauważenie w jamie ustnej jest praktycznie niemożliwe. Co więcej, przez fakt, że jego wkładanie i wyjmowanie jest dziecinnie proste, przez co higiena samego aparatu, jak i jamy ustnej staje się łatwiejsza.

Aparaty Clear Aligner mogą być wykorzystane w przypadku drobnych wad zgryzu, lecz spisują się one w równie efektywny sposób przy zakończeniu tradycyjnego leczenia ortodontycznego. Służą one także jako narzędzie do utrzymywania zębów w konkretnej pozycji. Dzięki temu efekt osiągnięty przy pomocy aparatu będzie trwały i niezwykle estetyczny.

Przebieg leczenia

Leczenie ortodontyczne wykorzystujące aparaty Clear Aligner można podzielić na kilka etapów. Każdy taki proces rozpoczyna się od konsultacji, na której lekarz dokona analizy wady zgryzu i ostatecznie zadecyduje o możliwości zastosowania nakładek Clear Aligner. Jeżeli pacjent zostanie zakwalifikowany pozytywnie do leczenia, niezbędnym działaniem jest wykonanie wycisków protetycznych, na których bazie nie tylko zostanie wykonana pierwsza z nakładek, lecz również pozwoli to na zaplanowanie potencjalnych zmian w ustawieniu zębów.

Na kolejnej wizycie utworzony zostanie dokładny plan leczenia i zestaw nakładek Clear Aligner.

Aby pacjent osiągnął pożądany efekt, musi on nosić aparaty Clear Aligner przez czas zgodny z zaleceniami lekarza. Zwykle przyjmuje się to, że każdą nakładkę Clear Aligner nosi się przez jeden tydzień przez całą dobę. Po zakończeniu noszenia aparatów niezbędne jest użycie szyn retencyjnych.

Zaufali nam

Umów wizytę