Zadanie stomatologii zachowawczej jest niezmiennie od zawsze — utrzymanie zębów w ich najlepszym stanie przez jak najdłuższy czas. W gabinecie stomatologicznym Novodent stosujemy połączenie skutecznych zabiegów wraz z najlepszą dostępną technologią wypełnień — dzięki temu Pacjent może mieć pewność, że leczenie będzie niezwykle skuteczne, a jego efekty pozwolą na utrzymanie zdrowych zębów na długie lata!

Dzięki stomatologii zachowawczej możliwe jest zahamowanie rozwoju próchnicy, mogącej doprowadzić do wielu poważnych schorzeń, takich jak nieodwracalne zakażenie miazgi. Szybka reakcja i skuteczne leczenie to powszechnie znane zalety gabinetu Novodent. Uratujemy Twój uśmiech… Jest to możliwe już od pierwszej wizyty!

Wskazania do wykonania leczenia zachowawczego

– Uporczywy, długotrwały ból zęba
– Obecność mniejszych lub większych ubytków próchniczych
– Wyjątkowo silna nadwrażliwość zębów na zimne oraz ciepłe posiłki i napoje
– Konieczność odbudowy uszkodzonej przez próchnicę korony zęba

Leczenie próchnicy

Leczenie próchnicy bywa kojarzone z bólem i niekończącymi się wierceniami. W Novodent dbamy jednak o to, aby leczenie próchnicy było tak małoinwazyjne, jak to tylko możliwe. Usuwamy wyłącznie tyle tkanki zęba, ile jest to wymagane, dzięki czemu czas samego leczenia jest skrócony do minimum. Stawiamy na to, aby Pacjent nie tylko czuł się komfortowo, ale także, aby leczenie przyniosło pożądany skutek w długim horyzoncie czasowym. Często aby zwiększyć dokładność zabiegu używamy powiększenia (lup stomatologicznych lub mikroskopu)

Jesteśmy w stanie wyleczyć próchnicę w każdym jej stadium, jednak należy pamiętać, że im wcześniej podejmiemy się leczenia, tym większa jest szansa na szybkie przywrócenie zdrowia jamy ustnej bez znacznego naruszenia tkanek zęba. Im szybciej odwiedzimy gabinet stomatologiczny, tym lepiej!

Wypełnienia kompozytowe

Głęboko wierzymy w to, że leczenie próchnicy nie może być jedynie czysto praktyczne, lecz powinno także pozostawiać za sobą estetyczne efekty. Właśnie dlatego korzystamy wyłącznie z najlepszych materiałów służących do wypełniania opracowanych ubytków. Dzięki temu każde podejmowane przez nas leczenie próchnicy jest niezwykle estetyczne, a co więcej — łączy się to z jego długotrwałą wytrzymałością.

Dbamy o to, aby dobrać kolor wypełnienia kompozytowego do naturalnej barwy szkliwa pacjenta oraz to, żeby jego kształt nie powodował problemów z codziennym spożywaniem pokarmów. To właśnie dlatego tak wielu pacjentów ceni pracę stomatologów z gabinetu Novodent!

Zapraszamy do odwiedzenia naszego gabinetu w celu całkowitego wyleczenia uzębienia zaatakowanego przez próchnicę!

Zaufali nam

Umów wizytę