Piękne uzębienie to dla wielu z nas prawdziwe marzenie. Nic przecież nie może równać się uczuciu, gdy chętnie będziemy uśmiechać się po osiągnięciu pożądanego wyglądu uzębienia! Jeżeli zmagasz się z drobnymi uszkodzeniami szkliwa, czy też przebarwieniami niemożliwymi do usunięcia przy pomocy tradycyjnych sposobów wybielania szkliwa lub chcesz poprawić kształt zębów przednich zainteresuj się tym, co oferują licówki!

Czym są licówki?

Licówki to bardzo estetyczne i co najważniejsze mało inwazyjne rozwiązanie z zakresu stomatologii estetycznej. Same licówki to niezwykle cienkie i pozornie delikatne płatki nakładane bezpośrednio na ząb o niewłaściwym wyglądzie. Pacjenci doceniają licówki za ich subtelność i to, że nie wymagają one zbyt dużej ingerencji w naturalne szkliwo zęba!

Jak więc wygląda proces zakładania licówki?

– Najpierw stomatolog pobiera specjalne wyciski dostosowane do budowy uzębienia Pacjenta
– Po tym kroku wykonuje się makietę symulującą nowy wygląd uśmiechu; jeżeli będzie on odpowiedni to przygotowana zostanie ostateczna wersja licówki
– Na kolejnej wizycie dochodzi do wypreparowania powierzchni szkliwa pod wpływem znieczulenia
– Ostatnim etapem jest przyklejenie licówki do powierzchni zęba

Wskazania do założenia licówek

Ważne jest jednak to, że założenie licówki lub licówek nie jest zawsze uzasadnione. Licówki zalecane są w momencie, gdy u Pacjenta zauważymy nieprawidłowości takie jak:

  • Przebarwienia zębów niemożliwe do usunięcia przy pomocy tradycyjnego wybielania zębów
  • Nierówności w kształcie zęba
  • Obecność nieestetycznego wypełnienia zęba
  • Obecność diastemy (wyraźnej przerwy pomiędzy sąsiadującymi zębami)
  • Uszkodzenie szkliwa, takie jak pęknięcia lub ukruszenia
  • Konieczność wykonania delikatnej korekcji ustawienia zęba
Rodzaje licówek

Typ licówki, jaki zastosuje stomatolog, uzależniony jest od potrzeb i możliwości Pacjenta. Do pierwszych licówek stosowanych w naszym gabinecie zaliczamy licówki kompozytowe.

Są one najbardziej budżetową opcją, jednak także posiadają one swoje unikalne i niemożliwe do pominięcia zalety. Przede wszystkim, materiał kompozytowy jest niezwykle plastyczny i łatwy w opracowywaniu, co sprawia, że licówki kompozytowe możemy dostarczyć Pacjentowi w bardzo krótkim czasie.

Nieco droższym, lecz znacznie bardziej estetycznym rozwiązaniem są licówki porcelanowe, wykonane z ceramiki stomatologicznej. Po ich założeniu pacjent może cieszyć się estetycznym wyglądem uzębienia, zwłaszcza przez fakt tego, że licówki porcelanowe bardzo przypominają wyglądem naturalne uzębienie.

Licówki pełnoceramiczne to bezsprzecznie najbardziej estetyczne rozwiązanie z zakresu licówek. Cechują się jeszcze wyższym poziomem estetyki a co najważniejsze — są niemalże nie do odróżnienia od naturalnych zębów pacjenta.

Zaufali nam

Umów wizytę