Protetyka stomatologiczna, a właściwie leczenie protetyczne polegają na odtwarzaniu naturalnej budowy zębów w jamie ustnej. Poprzez stosowanie zróżnicowanych uzupełnień uzębienia wykonanych z należytą precyzją i indywidualnym doborem, Pacjent może na nowo uśmiechać się, wiedząc, że jego uzębienie prezentuje się nienagannie!

Protetyka stomatologiczna — ratunek dla jamy ustnej

Aby efekty leczenia protetycznego były zadowalające, stomatolog musi wykazać się dużą precyzją i dokładnością — tego właśnie możesz oczekiwać w gabinecie Novodent. Protetyka to często także szansa na odzyskanie pełnego uśmiechu, gdy stracimy ząb w wyniku wypadku czy też choroby uzębienia. Dzięki rozwiązaniom z zakresu protetyki stomatologicznej możemy odtworzyć nie tylko naturalny i estetyczny wygląd uzębienia, ale również przywrócić komfort codziennego spożywania pokarmów.

Pacjenci Novodent otrzymują plan leczenia, analizę zwarcia i wycenę jeszcze przed podjęciem działań.

Korony protetyczne

Korony protetyczne to rozwiązanie z zakresu protetyki, stosowane w momencie zniszczenia naturalnej korony zęba. Lekarz może dobrać dla pacjenta optymalną koronę, dopasowaną do jego potrzeb.
W Novodent stosujemy różne rodzaje koron protetycznych: na podbudowie metalowej, pełnoceramicznej i cyrkonowej.

Korony odznaczają się nie tylko estetyką, ale też wytrzymałością. Korona protetyczna porcelanowa nie zmienia koloru z upływem czasu, przez co pacjenci doceniają jej wygląd.
Korony pełnoceramiczne są najbardziej popularne wśród Pacjentów Novodent. Przez ich niezwykłą estetykę i wygląd zbliżony do naturalnego uzębienia, zalecamy jej wykorzystanie do rekonstrukcji zębów przednich. Wykorzystany materiał jest bardzo odporny na zniszczenia, a przy tym ma bardzo zbliżoną przezierność do szkliwa naturalnych zębów.

Korony cyrkonowe wykonywane są z tlenku cyrkonu – bardzo trwałego materiału.

Mosty protetyczne

To stałe uzupełnienie protetyczne stworzone z przęsła i filarów. Aby jednak możliwe było jego zastosowanie, potrzebne jest spełnienie warunku: brak zębowy musi być otoczony przez stabilne i zdrowe zęby, gdyż to na nich zostanie oparty most

Pamiętaj, aby poinformować lekarza o swoich alergiach — to pozwoli nam lepiej dobrać materiał lub stop metalu, który zostanie wykorzystany do zaprojektowania pracy protetycznej.

Protezy na implantach

Protezy na implantach to nowoczesne rozwiązanie, które łączy w sobie dwie metody uzupełniania ubytków w uzębieniu — protezę i implanty zębowe. Proteza jest wykorzystywana celem uzupełnienia ubytków zębowych, a implanty służą jako jej unieruchomienie. Stabilizacja protezy na implancie gwarantuje szybki i długotrwały efekt — wystarczą 2-4 implanty, by znacznie poprawić komfort codziennego funkcjonowania. 

Osadzenie protezy na implantach niweluje wady tradycyjnej protezy osiadającej:
– Zanik (resorpcja) kości zostaje zahamowany,
– Proteza ma dobrą stabilizację — nie zachodzi ryzyko przypadkowego wypadnięcia z jamy ustnej,
– Ryzyko związane z pojawieniem się stanów zapalnych i chorób przyzębia spowodowanych osiadaniem protezy ruchomej jest zmniejszone.

Protezy na implantach to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań w dziedzinie implantologii.

Protezy ruchome

Protezy ruchome są stosowane w przypadku częściowego, jak i całkowitego ubytku zębowego. Protezy całkowite najczęściej są protezami osiadającymi, natomiast protezy częściowe mogą opierać się na śluzówce lub na odpowiednio przygotowanych zębach Pacjenta.

Protezy ruchome to rozwiązanie protetyczne, które pozwala w krótkim czasie uzupełnić nawet cały łuk zębowy. Zaletą protezy osiadającej jest niska cena — jest ona jednym z najtańszych rozwiązań protetycznych. Dodatkowo czas leczenia z pomocą protezy osiadającej jest bardzo krótki — w niektórych przypadkach już na trzeciej wizycie Pacjent uzyskuje gotowe uzupełnienie.

W przypadku częściowego ubytku Pacjentom rekomendujemy skorzystanie z protezy szkieletowej. Protezy szkieletowe przenoszą siły żucia na pozostałe zęby, dodatkowo płyta protezy jest ograniczona, co sprawia, że są one dużo wygodniejsze w codziennym użytkowaniu.

Zaufali nam

Umów wizytę